דלג לתוכן

הפרעה בריכוז הגלוקוז בצום (Impaired Fasting Glucose)

הפרעה בריכוז הגלוקוז בצום, IFG (Impaired Fasting Glucose) ערוץ הסוכרת
1 דקות קריאה
הפרעה בריכוז הגלוקוז בצום - הפרעה בריכוז הגלוקוז בצום (IFG) היא אחד משני המצבים המוגדרים כמצבי קדם-סוכרת: הפרעה בריכוז הגלוקוז בצום (IFG), והפרעה בסבילות לגלוקוז (הסל"ג, IGT).

ההפרעה הראשונה, היא מצב שבו רמת הגלוקוז בצום נעה בין התחום התקין לבין התחום האופייני לסוכרת. לאחרונה נקבע שהתחום הוא בין 6.1 ל-7.0 מילימול/ליטר (126-110 מ"ג/ד"ל). מצב זה הוגדר במטרה להדגיש את משמעותה של העלייה, ואפילו הקלה, ברמת הגלוקוז בצום, כגורם סיכון להתפתחות מאוחרת של סוכרת מסוג 2. בסוכרת מסוג 2 קיימת עדות להפרעה בהפרשת האינסולין מהלבלב וברגישות לאינסולין.

סיבות וגורמי סיכון

בהפרעה בריכוז הגלוקוז בצום ובהפרעה בסבילות לגלוקוז קיים סיכון מוגבר להתפתחות מוקדמת של טרשת עורקים וכן סיכון להתפתחות סוכרת. במחקרים שבוצעו לאחרונה נמצא כי בהפרעה בריכוז הגלוקוז בצום יש יותר תנגודת לאינסולין מאשר במצבי הפרעה בסבילות לגלוקוז, בעוד שבמצבי הפרעה בסבילות לגלוקוז בולטת יותר הפרעה בהפרשת האינסולין מהלבלב.

מניעה

גילוי וזיהוי מוקדם של הפרעה בריכוז הגלוקוז בצום, שינוי הרגלי החיים, פעילות גופנית וירידה במשקל יש בהם כדי לעצור את המעבר לסוכרת ואולי אף למנוע את התפתחותה בעתיד.
רופאים בתחום
 טופ לייף לרפואה מודרנית בהנהלת ד"ר זיאד מחאמיד
טופ לייף לרפואה מודרנית בהנהלת ד"ר זיאד מחאמיד משפחה
ד"ר מיכה צינמן
ד"ר מיכה צינמן משפחה
פרופ' אילנה בלום לובל
פרופ' אילנה בלום לובל פנימית
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו