דלג לתוכן

מחלות ריאה מיצירות

מחלות ריאה רסטריקטיביות | Restrictive lung disease
המומחים של Infomed מסבירים:
קבוצה גדולה מאוד של מחלות שהמשותף להן הוא ירידה בנפחי הריאה כפי שמתבטא בבדיקת תפקודי הריאה. מחלות אלו, נקראות גם מחלות ריאה אינטרסטיציאליות (רקמת ביניים), מאחר שהן פוגעות בעיקר ברקמת הביניים של הריאה. שם זה מטעה, מכיוון שלעיתים קרובות הן פוגעות גם במבנה הסימפונות הקטנים ובנאדיות הריאה.

מחלות נוספות, שסיבתן לא ידועה, כמו סרקואידוזיס ולייפת ריאתית ראשונית, או מחלות של מערכת החיסון ("רקמת החיבור") לדוגמה, זאבת אדמנתית, דלקת מיפרקים שיגרונתית וסקלרודרמה, וכן תרופות שונות עלולות לגרום ללייפת ריאתית מפושטת ולמחלת ריאה אינטרסטיציאלית.

בחלק מן החולים הופעת המחלה היא חדה ותסימיניה נמשכים רק ימים או שבועות עד לאבחון הסופי (בעיקר מחלות הקשורות לרגישות-יתר או למערכת החיסון). בחלקם המחלה הופכת למחלה כרונית ממושכת בעוד שבאחרים תסמיני המחלה חולפים עם או ללא טיפול, או בהפסקת החשיפה למחולל (לדוגמה, תרופות). בחלק אחר של החולים, הופעת עוברים שבועות או חודשים עד לאבחון, ובחלקם האחר, ההופעה היא כרונית (חודשים או שנים עד לאבחון), וזה המחלה מוכרת כמחלת ריאה כרונית.

רוב מחלות הריאה האינטרסטיציאליות הן כרוניות, אין מהן החלמה והמהלך הקליני מתאפיין בהחמרתו על רקע המהלך הכרוני המתקדם של החולה. רוב החולים חשים ברע, מוגבלים בפעילותם ובעלי איכות חיים ירודה.
  • סימפטומים

    התלונות השכיחות המביאות את החולה לרופא הן: קוצר נשימה במאמץ, הגובר והולך, שיעול כרוני, צילום בית חזה המפורש כלא תקין, תפקודי ריאות המפורשים כלא תקינים והופעה של תסמינים ריאתיים בחולים הידועים כלוקים במחלת רקמת החיבור.

המומחים שלנו לריאות וכירורגיה

ריאות
ד"ר מאיר קרופסקי
5.0
( 6 חוות דעת )
"ד״ר קרופסקי, הרשים אותי מאד כמומחה בתחומו, עם ידע רפואי נרחב ביותר. במקביל ״ולמרות״ מומחיותו, הוא צנוע, אנושי, ואמפטי ביותר. שלא נזדקק לו ולדומיו, אך אם וכאשר נזדקק, הוא כתובת ראויה ומומלצת ביותר."
קראו עליי עוד
כירורגיה
פרופ' משה פפא מנהל (בדימוס) המחלקה לכירורגיה אונקולוגית ומרכז "מירב" לבריאות השד, כירורג בכיר באסותא בתחום השד וכירורגיה של מחלות ממאירות
קראו עליי עוד
כירורגיה
פרופ' פרנסיס סרור
5.0
( 5 חוות דעת )
"פרופ׳ סרור דאג להסביר לנו על המצב של הילד שלנו, ענה על כל השאלות וחששות שלנו. הוא התייחס לילד בגובה העיניים, היה נעים ומקצועי ביותר. יצאנו מהייעוץ כשכל השאלות שלנו נענו ומרוצים מאוד. בהחלט נמליץ עליו!"
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לריאות וכירורגיה>

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו