דלג לתוכן

בדיקת מבחני וקסלר (Weksler test)

מבחני וקסלר, מבחן וקסלר, מבחן IQ וקסלר (Weksler test) התנהגות ילדים
1 דקות קריאה

מבחני וקסלר הם מבחני אינטליגנציה (מבחני IQ) המשמשים לבחינת מנת משכל.

מבחני וקסלר אשר פותחו על-ידי דוד וקסלר, מורכבים משלושה מבחנים: למבוגרים, לילדים, ולגיל הרך. המבחן פותח לראשונה על-מנת להתאים את המבחן לצרכי המבוגרים שלא נענו במבחני האינטליגנציה הקודמים, על פי דעתו של וקסלר. המבחן עבר מספר תקנונים וגרסאות, עד שהגיע לגרסתו הנוכחית.

המבחן מכיל 11 תתי-מבחנים, שישה מהם מילוליים וחמישה ביצועיים, המועברים לנבדק לסירוגין. ישנן מספר גרסאות של מבחנים מקוצרים, אשר נמצאו מהימנים בניבוי רמת המשכל.

הגרסה לילדים מכילה 12 מבחנים, כאשר שניים מהם משמשים כחלופות בלבד, או כמבחנים משלימים נוספים. פריטים רבים נלקחו מהמבחן למבוגרים ואליהם נוספו פריטים ברמה נמוכה יותר. מבחינת התוכן, תת-המבחן היחידי שאינו נכלל בסולם המבוגרים הוא מבוכים.

הגרסא לילדי הגן מיועדת לילדים בגילאים ארבע עד שש וחצי. הסולם מכיל 11 מבחנים, שעשרה מהם משמשים לחישוב מנת המשכל. שמונה מבחנים מהווים גרסה קלה יותר של תתי המבחנים המקוריים, ושלושה מהם פותחו כדי לתת מענה לצרכים שלא נענו במבחני וקסלר הקודמים.

מלבד ייעודם הראשוני למדידת רמת משכל, המבחנים משמשים גם אבחון קליני, וקסלר אף טען שניתן לגלות בעזרתם הפרעות נפשיות מסוימות.

רמת סיכון:

אין נתונים

נושאים מרכזיים

רופאים בתחום
ד"ר כוכבי גלנטי
ד"ר כוכבי גלנטי פסיכולוגיה קלינית
ד"ר ורד ליבנה
ד"ר ורד ליבנה נוירולוגיה
5.0
( 7 חוות דעת )
"לדר' ליבנה הגענו בהמלצת רופא המשפחה לאחר שהיה בהרצאה של דר' ליבנה לרופאים בקהילה. הרופאה הקדישה לי ולביתי (בת 18) את כל הזמן הנחוץ (כמעט שעה), בדקה את כל המסמכים שהבאנו עוד בזמן הביקור, הפנתה את ביתי לעוד בדיקה נוספת - מבחן MOXO (לא כלול בסל) ונתנה לנו את המייל הפרטי שנשלח לה את תוצאות הבדיקה בשביל שתפענח אותה. עוד אציין שבהמשך גם קיבלנו הקלות למבחן הפסיכומטרי. אני רוצה להודות לדר' ליבנה וממליץ עליה בחום."
פרופ' ארנון ברוידס
פרופ' ארנון ברוידס אלרגיה ואימונולוגיה
מומחה ברפואת ילדים, אלרגיה ואימונולוגיה קלינית בילדים
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו