דלג לתוכן
אלרגיות נוספות

אלרגיות נוספות

כל מה שחשוב לדעת על אלרגיות נוספות במקום אחד

אלרגיות מתרחשות כאשר מערכת החיסון מגיבה לחומר זר כמו אבקן, ארס דבורים או מזון. במקרים אלה המערכת החיסונית מייצרת חומרים המכונים נוגדנים שמזהים אלרגן מסוים כמזיק למרות שהוא אינו מאיים על הגוף. כתוצאה מכך, מתפתחת תגובה חיסונית שיכולה להתבטא בתופעות שונות, בהן דלקת בעור, בסינוסים, בדרכי הנשימה או במערכת העיכול. 

חומרת האלרגיות משתנה מאדם לאדם ויכולה לנוע בין גירוי קל לאנפילקסיס - מצב חירום שעלול לסכן חיים. בעוד שרוב האלרגיות אינן ניתנות לריפוי, קיימים טיפולים יכולים להקל על תסמיני האלרגיה.

ישנם סוגי אלרגיות רבים: אלרגיה למזון, לתרופות, נזלת אלרגית, אלרגיה עונתית ועוד. כדי לאבחן את סוג האלרגיה מתבצעת בדיקת אלרגיה בה האדם נחשף לחומרים הגורמים לאלרגיה (אלרגנים) לחיפוש אחר סימנים של תגובה אלרגית. תבחיני עור הם סוג נפוץ של בדיקת אלרגיה. הם כוללים הנחת טיפת נוזל על הזרוע המכילה חומר שהאדם עלול להיות אלרגי אליו. אם האדם אלרגי לחומר, בליטה מגרדת ואדומה תופיע תוך 15 דקות. בעולם תוכן זה אספנו מידע חיוני על סוגי אלרגיה נוספים, מעבר לאלרגיה עונתית ואלרגיה למזון, לדוגמה אלרגיות בעור, טיפולים אלטרנטיביים בסוגי אלרגיות שונים ועוד.

בדיקת תבחיני עור לזיהוי של אלרגיה
צילום: Shutterstock

רופאים מומלצים בתחום
פרופ' אלכסנדר גרינשטיין
פרופ' אלכסנדר גרינשטיין אורולוגיה
ד"ר רמית מעוז-סגל
ד"ר רמית מעוז-סגל פנימית
פרופ' ננסי אגמון-לוין
פרופ' ננסי אגמון-לוין פנימית
מחלות

מחלות קשורות לאלרגיות נוספות

מונחים

מונחים קשורים לאלרגיות נוספות

שאלות מתוך פורום אלרגיה


באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו