דלג לתוכן

סינוסיטיס

דלקת כרונית בסינוסים | Chronic Sinusitis
המומחים של Infomed מסבירים:

סינוסיטיס כרוני הוא מצב בו בחללים שסביב מעברי האף (הסינוסים) מתפתחות דלקת ונפיחות. כתוצאה מכך נפגע כושר הניקוז ומצטברת לחה. זוהי מחלה נפוצה ביותר, המכונה גם דלקת כרונית במערות האף.

אנשים הלוקים בסינוסיטיס כרוני מתקשים לנשום דרך האף. מופיעה אצלם נפיחות סביב העיניים ובפנים ועלולים להופיע גם כאבים בפנים ובראש.

סינוסיטיס כרוני יכול להתפתח כתוצאה מזיהום, אך גם כתוצאה מגידול בסינוסים (פוליפים באף), או ממחיצת אף מעוותת. רב האנשים לוקים בהתקפי סינוסיטיס שנמשכים זמן קצר (מחלה המוכרת בשם סינוסיטיס אקוטי - חמור), לעומת זאת סינוסיטיס כרוני נמשך יותר משמונה שבועות, או שהוא חוזר ונשנה.

 

בחורה שסובלת מסינוסיטיס מקנחת את האף

 • סימפטומים

  תסמינים של סינוסיטיס כרוני כוללים בין היתר:

  • הפרשה צהובה או ירקרקת וסמיכה מהאף, או מהחלק האחורי בתחתית הגרון.
  • גודש, או סתימה באף ועקב כך קושי לנשום דרך האף.
  • כאב, רגישות ונפיחות סביב העיניים, הלחיים, האף, או המצח.
  • כאבים בלסת העליונה ובשיניים.
  • ירידה בחושי הריח והטעם.
  • שיעול שעלול להחריף בשעות הלילה.

  סימנים ותסמינים אחרים כוללים בין השאר:

  הסימנים והתסמינים של סינוסיטיס כרוני זהים לאלו של סינוסיטיס אקוטי, אלא שהם נמשכים זמן רב יותר ולעתים קרובות גורמים לעייפות משמעותית. סינוסיטיס כרוני הוא סינוסיטיס שנמשך יותר משמונה שבועות, או סינוסיטיס שחוזר ונשנה. חום גבוה אינו סימן נפוץ של סינוסיטיס כרוני, שלא כמו בסינוסיטיס אקוטי.

  במקרים של סינוסיטיס הקרומים הריריים שבאף, בסינוסים ובגרון (דרכי הנשימה העליונות) מתנפחים. הנפיחות חוסמת את הסינוסים ומונעת ניקוז נורמלי של הלחה.

  סינוסים חסומים יוצרים סביבה לחה וידידותית לזיהומים. סינוסים שמזדהמים ואינם מסוגלים להתנקז מתמלאים במוגלה, כתוצאה מכך מופיעים הפרשה סמיכה בגוון צהוב-ירוק ותסמינים אחרים של זיהום.

המומחים שלנו לאף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר ואלרגיה ואימונולוגיה

כירורגיה
פרופ' פרנסיס סרור
5.0
( 5 חוות דעת )
"פרופ׳ סרור דאג להסביר לנו על המצב של הילד שלנו, ענה על כל השאלות וחששות שלנו. הוא התייחס לילד בגובה העיניים, היה נעים ומקצועי ביותר. יצאנו מהייעוץ כשכל השאלות שלנו נענו ומרוצים מאוד. בהחלט נמליץ עליו!"
קראו עליי עוד
אף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר
ד"ר לירון מלכא
5.0
( 39 חוות דעת )
"הגענו לדר לירון מלכא וכבר בהמתנה היה נעים בחדר. היא ראתה את התיק של הבן שלי והבינה את הצורך, ניקר היה שהיא מכירה את הסיטואציה, ידע להסביר ולהפנות להמשך טיפול."
קראו עליי עוד
כירורגיה
ד"ר רפאל אלון
5.0
( 5 חוות דעת )
"הגעתי אל ד״ר אלון אחרי חודשים לא קלים ועם כאבים חמורים בגלל פיסורה שלא הגיבה לטיפול המסורתי, בהמלצת פרקטולוג שאצלו טופלתי ושאינו מנתח עוד. דר׳ אלון ברגישותו הרבה הבין את סבלי ודאג לי לשיבוץ מהיר לניתוח. באווירה נעימה, בביטחון ובחיוך, ענה על שאלותי ונסך בי בטחון לקראת הניתוח. ממליצה מאד!"
קראו עליי עוד

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

מאמרים בנושא סינוסיטיס

המדריך לסינוסיטיס חריפה
המדריך לסינוסיטיס חריפה
פרופ' אפרים אביתר מאת: פרופ' אפרים אביתר 09/05/2013

סינוסיטיס - זיהום של ריריות האף והגתות (סינוסים), מכונה גם רינוסינוסיטיס. מחלה זו שכיחה ביותר ומהווה חלק משמעותי מע... לכתבה המלאה

סינוסיטיס כרונית: איך ניתן לשים סוף למטרד?
סינוסיטיס כרונית: איך ניתן לשים סוף למטרד?
פרופ' איתן יניב מאת: פרופ' איתן יניב 28/06/2020

סינוסיטיס כרונית היא תופעה נפוצה אשר גורמת לפגיעה משמעותית באיכות החיים ועלולה להוביל גם להתפתחות של מחלות ריאה. על... לכתבה המלאה

שאלות מתוך פורום סינוסיטיס, מחיצת אף

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו