דלג לתוכן
אסתמה

אסתמה

כל מה שחשוב לדעת על אסתמה במקום אחד

אסטמה היא מחלה נשימתית בה דרכי הנשימה הופכות מוצרות ונפוחות. אסתמה מקשה על הנשימה ובזמן התקף אסתמה האדם סובל משיעול, צפצופים בזמן הנשימה וקוצר נשימה

עבור אנשים מסוימים המחלה מהווה מטרד קל. אולם עבור אחרים, זו עלולה להיות בעיה המפריעה לפעילות היומיומית ואף  להוביל להתקף אסתמה מסכן חיים. 

הגורמים למחלה אינם ידועים במלואם, אך גורמים גנטיים, סביבתיים ותעסוקתיים נקשרו להתפתחותה. כך לדוגמה, קרוב משפחה מדרגה ראשונה החולה באסתמה מעלה את הסיכוי לסבול ממנה. "אטופיה", הנטייה הגנטית לפתח מחלה אלרגית, יכולה לשחק תפקיד מרכזי בפיתוח אסתמה אלרגית. עם זאת, לא כל אסתמה היא אסטמה אלרגית. חשיפה לגורמים סביבתיים כמו עובש או לחות, אלרגנים מסוימים כמו קרדית אבק הבית ועשן טבק נקשרו גם הם להתפתחות אסתמה. זאת ועוד, זיהום אוויר ודלקת ריאות נגיפית עלולים גם הם לגרום להתפתחות המחלה הנשימתית. 

חולים רבים מפתחים אסתמה במהלך הילדות; עם זאת, תסמיני אסתמה יכולים להופיע בכל זמן במהלך החיים. מספר גורמים עשויים לגרום לאדם לפתח אסתמה בגיל מאוחר. למשל, נשים נוטות יותר לפתח אסתמה לאחר גיל 20, ונראה שהשמנת יתר מגדילה את הסיכון לפתח אסתמה בבגרות. יתר על כן, אנשים שסבלו מאסתמה בילדותם עלולים לסבול מחזרת המחלה בהמשך החיים..   

למרות שלא קיימת עוד תרופה למחלה, ניתן לשלוט בחומרתה ובסימפטומים השונים על-ידי טיפולים תרופתיים. בעולם תוכן זה תוכלו למצוא מידע על אודות מחלת האסתמה, גורמים שונים וטיפולים חדשים. 

אישה מושיטה יד למשאף כי סובלת מהתקף אסתמה
צילום: Shutterstock


רופאים מומלצים בתחום
ד"ר אורי גור
ד"ר אורי גור אורולוגיה
פרופ' צבי בנטואיץ
פרופ' צבי בנטואיץ אלרגיה ואימונולוגיה
ד"ר נחום זילבר
ד"ר נחום זילבר אורולוגיה

אסתמה

כתבות אחרונות

מה עושים עם אלרגיות
מה עושים עם אלרגיות
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 14/03/2010

מה עושים עם אלרגיות לכתבה המלאה

תירגעו והאסטמה שלכם תירגע
תירגעו והאסטמה שלכם תירגע
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 04/02/2010

לחץ ומתח נפשי ידועים כמעוררים אסטמה. לעיתים לחץ, מתח נפשי וחרדה עלולים לגרום לקוצר נשימה ולהחמיר את תסמיני האסטמה שלכם. לכתבה המלאה

אסטמה ילדים - כיצד ניתן למנוע זאת
אסטמה ילדים - כיצד ניתן למנוע זאת
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 04/02/2010

אסטמה ילדים - כיצד ניתן למנוע זאת לכתבה המלאה

תרופות

תרופות קשורות לאסתמה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו