דלג לתוכן

מלפורמציה (עיוות) עורקית-ורידית

AVM-Arterio-Venous Malformation
המומחים של Infomed מסבירים:
מלפורמציה עורקית-ורידית (AVM) הוא מצב מלידה של מבנה לקוי של כלי הדם הנובע מהתפתחות מוקדית חריגה של תשתית כלי הדם של העובר. החריגות מורכבת מקשרים שאינם תקינים בין עורקים לוורידים, ללא התיווך התקין של הנימים (קפילרות). אצל כ-10% מהחולים קיים ממצא מלווה: מיפרצת (אניריזמה) בכלי הדם (מצב של הידקקות דופנות כלי הדם עד כדי סכנת קרע). קיימת שונות מרובה בגודלם של אזורים אלו של קשר בלתי תקין, לעיתים עשויים הם לתפוח לממדים גדולים תוך יצירת לחץ על רקמת המוח הסמוכה להם, פגיעה בתפקודה, דחיקה של מבני מוח ועיוות המבנה התקין. לעיתים שכיחות פחות תיתכן היווצרות הידרקון.

ד"ר זאב ניצן
  • סיבות וגורמי סיכון

    הסיבות השכיחות לתופעות אלו הן: דימום מה-AVM, ממיפרצת נלווית או אוטם במוח, מישנית להסטת נתיב הדם מרקמת היעד במוח לעבר המעקף הבלתי תקין המקשר בין עורק לווריד. כ-70% ממקרי AVM מדממים בנקודת זמן מסוימת במהלך חיי החולה. הדימום הוא קטלני ב-10% מהמקרים. התסמינים העיקריים הם: כאבי ראש, פרכוסים, חוסר נירולוגי מוקדי. רוב מקרי ה-AVM ממוקמים ב"תחום השיפוט" של העורק במוח התיכון (MCA).

המומחים שלנו לכירורגיה ונוירולוגיה

נוירולוגיה
ד"ר ורד ליבנה
5.0
( 7 חוות דעת )
"לדר' ליבנה הגענו בהמלצת רופא המשפחה לאחר שהיה בהרצאה של דר' ליבנה לרופאים בקהילה. הרופאה הקדישה לי ולביתי (בת 18) את כל הזמן הנחוץ (כמעט שעה), בדקה את כל המסמכים שהבאנו עוד בזמן הביקור, הפנתה את ביתי לעוד בדיקה נוספת - מבחן MOXO (לא כלול בסל) ונתנה לנו את המייל הפרטי שנשלח לה את תוצאות הבדיקה בשביל שתפענח אותה. עוד אציין שבהמשך גם קיבלנו הקלות למבחן הפסיכומטרי. אני רוצה להודות לדר' ליבנה וממליץ עליה בחום."
קראו עליי עוד
כירורגיה
פרופ' סמי ניטצקי סגן מנהל המחלקה לכירורגיה של כלי הדם והשתלות ברמב"ם
קראו עליי עוד
כירורגיה
ד"ר ואלרי דונצ'יק מומחה כרורגיה כלי דם
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לכירורגיה ונוירולוגיה>

המומחים של Infomed עונים על שאלות:

שאלות מתוך פורום כירורגית כלי דם

בניהולו של ד"ר אסף לבנון
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו