דלג לתוכן

טיפול בדיכאון בילדים (Treating depression in children)

Treating depression in children

מתאים לטיפול ב:

  • הפרעת דיכאון בינקות ובילדות המוקדמת
  • סוגי דיכאון
המומחים של Infomed מסבירים:
דיכאון הנה הפרעה השייכת לקבוצת הפרעות מצב הרוח. זוהי הפרעה שכיחה מאוד הפוקדת מבוגרים וצעירים. טיפול בדיכאון אצל ילדים מבקש לסייע להם בדרכים שונות בהתמודדות עם סימפטומים של דיכאון.

טיפול בדיכאון אצל ילדים – זיהוי המצב ופניה לטיפול

לדיכאון אצל ילדים ביטויים שונים, כגון עצב והסתגרות או תסכול ועצבנות. לעיתים נערך אבחון פסיכולוגי, שנועד לאתר את הסיבות למצוקה, למשל, אם המצוקה נובעת מתופעות נלוות להפרעות קשב וריכוז או ממקור רגשי. לאחר מכן מופנה הילד לטיפול. אם הילד מתנגד לטיפול, או כשההורים מעוניינים בכך מומלץ על הדרכת הורים, במסגרתה ילמדו לתקשר עם הילד ולארגן את סביבתו באופן שיקל עליו. כאשר הסימפטומים חריפים במיוחד, מומלץ להתייעץ עם פסיכיאטר לגבי טיפול תרופתי נגד דיכאון.

טיפול בדיכאון אצל ילדים – פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית (CBT)

פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית הנה גישה טיפולית המניחה כי דיכאון נובע מדפוסי חשיבה שליליים ומהתנהגויות לא אדפטיביות. טיפול  בגישה זו, מבקש לאתר את דפוסי החשיבה של הילד שמובילים לדיכאון ולהראות לו כיצד מחשבות אלו מוטות ולא בהכרח מציאותיות. למשל, מחשבות כגון "אף אחד לא אוהב אותי" נוטות להיות הכללות יתר שאינן מאפשרות לילד לראות כי כן יש לו כמה חברים, גם אם מועטים. במקביל המטפל יכול לעודד ייזום אינטראקציות עם ילדים אחרים, שר יראו לילד כי הוא לא תמיד חווה דחייה.

טיפול בדיכאון אצל ילדים – פסיכותרפיה פסיכודינמית

טיפול בדיכאון אצל ילדים באמצעות פסיכותרפיה דינמית מבקש להכיר את עולמו הפנימי של הילד באמצעות משחק. למשל, משחק עם בובות או משחקי תפקידים, עשויים לשקף את רגשותיו של הילד בקשריו עם הוריו וחבריו. משחקי קופסא או משחקי כדור, מלמדים עד כמה הילד קשוב לחוקים, גמיש או נוקשה, פתוח או מופנם, ועוד. תוך כדי משחק ודיבור, המטפל מסייע לילד להבין ולעבד את המצוקה ובכך להביא להקלה.

טיפול בדיכאון אצל ילדים – טיפול דיאדי, טיפול משפחתי וטיפול קבוצתי

ניתן לטפל בדיכאון אצל ילדים גם באמצעות התמקדות בקשרים של הילד עם הסביבה. טיפול דיאדי מתרכז בקשר בין ההורים לילד ומסייע להם להבין בזמן אמת כיצד לתקשר עמו. טיפול משפחתי מתמקד בקשר של הילד עם כל בני משפחתו, ובתפקוד הכולל שלהם כקבוצה. טיפול קבוצתי מספק לילד מרחב בטוח להתנסות ולשיתוף הדדי, עם ליווי והדרכה.

רופאים בתחום

כירורגיה
ד"ר מיכל שמעונוביץ מור
5.0
( 6 חוות דעת )
"ד״ר שמעונוביץ מקסימה ורגישה וסבלנית וזה מאוד עוזר לחווית הטיפול"
קראו עליי עוד
רפואת שיניים
ד"ר פבל ווסקובויניק
5.0
( 4 חוות דעת )
"הגעתי מרוסקת עם שיניים רקובות....ולאחר סקרים הוא היחיד שנתן לי מענה סבלנות ויחס חם. וכן גם התגמש במחיר.וכמובן שיש לו סייעת שתמכה בי המון וזה מה שחשוב"
קראו עליי עוד לקביעת תור
כירורגיית פה ולסת
ד"ר אלי רוזנפלד רופא בכיר במחלקה לכירורגיית פה ולסתות בביה"ח בילינסון, מרכז רפואי רבין בפתח תקווה.
קראו עליי עוד

המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

מאמרים בנושא טיפול בדיכאון בילדים

זהירות: כך אתם מלמדים את הילדים לאכול באופן רגשי
זהירות: כך אתם מלמדים את הילדים לאכול באופן רגשי
תרצה שני מאת: תרצה שני 21/01/2016

זה קורה כמעט אצל כולם. הילד כועס, מתוסכל, או מאוכזב - ואנחנו ממהרים לפצות או לנחם אותו עם ממתק או חטיף. דיאטנית ילד... לכתבה המלאה

חשוב שתכירו: כיצד לזהות דיכאון אצל ילדים ובני נוער
חשוב שתכירו: כיצד לזהות דיכאון אצל ילדים ובני נוער
ד"ר נטלה בן דניאל מאת: ד"ר נטלה בן דניאל 20/01/2016

2%-5% מהילדים והמתבגרים יסבלו מדיכאון קליני, אך רבים מהם לא יאובחנו בזמן. הסיבה: קושי של ההורים להודות בכך שילדם סו... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו