דלג לתוכן

פסיכותרפיה ממוקדת (Focused Psychotherapy)

Focused Psychotherapy
המומחים של Infomed מסבירים:

פסיכותרפיה ממוקדת היא גישה טיפולית לפי הטיפול מתרכז במטרות ובתמות אשר מנוסחות יחד עם המטופל. פסיכותרפיה ממוקדת יכולה להתקיים במגוון וריאציות של פסיכותרפיה, תוך הסתמכות על תיאוריות טיפוליות שונות ומגוונות.

פסיכותרפיה ממוקדת מתנהלת באופן מובנה, הן מבחינת ההתמקדות בתמה מוגדרת והן מבחינת הגדרת מסגרת זמנים לטיפול, שהוא  לרוב קצר מועד. בפסיכותרפיה ממוקדת מנוסחות תחילה המטרות והתמות עליהן רוצים לעבוד, בתהליך של דיאלוג הדדי. המטרות והתמות מהוות מוקד טיפולי, וסביב ציר זה מתקדם הטיפול. לאחר שנקבע המוקד הטיפולי, המטפל גוזר את הכלים הטיפוליים הרלוונטיים, במטרה לקדם שינויים בנושאים האמורים.

מאפיין מרכזי של פסיכותרפיה ממוקדת, הוא גישת המטפל למטופל. בפסיכותרפיה ממוקדת המטפל הוא שותף שוויוני, מעורב ואקטיבי, אשר פועל לקידום הבנת המטופל והתפתחותו. המטפל נוהג בשקיפות, משתף את המטופל למשל באופן בו כלים טיפוליים שונים אמורים לקדם את מטרת הטיפול.

פסיכותרפיה ממוקדת יכולה להתנהל במסגרת טיפולים שונים לפי תיאוריות שונות. ישנם סוגי פסיכותרפיה אשר נוסחו מלכתחילה כטיפולים ממוקדים, כמו פסיכותרפיה קוגניטיבית, או פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. כיום גם פסיכותרפיה דינמית יכולה להתקיים בפורמט של פסיכותרפיה ממוקדת. יש גם פסיכותרפיה ממוקדת המתבססת על וריאציות של פסיכותרפיה אינטגרטיבית, בה משולבות יחד טכניקות ותיאוריות שונות לקידום את המוקד הטיפולי.

  רופאים בתחום

  נוירולוגיה
  ד"ר דוד אוריון מנהל מחלקה לשבץ מוחי ומחלות נוירווסקולרית, בי"ח שיבא, תל-השומר
  קראו עליי עוד
  נוירולוגיה
  ד"ר יהודה ספקוטי
  5.0
  ( 4 חוות דעת )
  "דר ספקוטי מעבר למיקצועיות מרשימה. הינו אדם אנושי קשוב ואיכפתי. נסך בי בטחון ואמון. הלואי וכל הרופאים יהיו כמוהו."
  קראו עליי עוד
  יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
  ד"ר דוד מילאטינר מומחה לרפואת נשים וכירורגיה גינקולוגית
  קראו עליי עוד
  באנר הצטרפות

  רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

  שווה לך להצטרף!
  youtube ערוץ הוידאו של
  Infomed
  הפייסבוק
  שלנו
  instagram האינסטגרם
  שלנו