דלג לתוכן

נוירומה אקוסטית

Acoustic neuroma
המומחים של Infomed מסבירים:
נוירומה אקוסטית היא גידול שפיר שמקורו בעצב השמיעה (העצב השמיני מבין העצבים הגולגולתיים). הגידול ממוקם בזווית בין המוח הקטן (הצרבלום) לפונס (שהוא חלק מגזע המוח, בגומה האחורית של הגולגולת). גידול זה מאופיין בגדילה איטית עד לממדים גדולים כפי שהוא נראה בעת האבחון.


הגידול דווח במבוגרים בעשורים הרביעי עד השישי לחייהם ושכיח יותר בנשים. הוא מהווה כ-10% מהגידולים הראשוניים במוח. ברוב המקרים מדובר בגידולים אקראיים, אך בחלקם מהווים הם חלק מתסמונת המכונה נוירופיברומטוזיס 2. בחולים עם נירופיברומטוזיס 2 אופייני למצוא גידולים בשני הצדדים וכן הופעת הגידול בגיל צעיר יותר.


ד"ר מרגלית נבו
  • סימפטומים

    התסמינים המאפיינים גידולי נוירומה אקוסטית הם: ירידה הדרגתית בשמיעה בצד שבו מתפתח הגידול, הפרעה וסטיבולרית (הפרעה בשיווי המשקל) וצפצופים באוזן. ההסתמנות הקלינית תלויה בגודל הגידול ובמקרים שבהם הגידול הגיע לממדים גדולים תיתכן הסתמנות של עלייה בלחץ התוך-גולגולתי עם תלונות על כאבי ראש, בחילות והקאות ואף ישנוניות. סימנים נוספים כוללים הפרעה בבליעה, הפרעות תחושה בפנים או חולשה בשרירי הפנים.

המומחים שלנו לאף אוזן גרון וכירורגיית ראש-צוואר ונוירולוגיה

כירורגיה
ד"ר רפאל אלון
5.0
( 5 חוות דעת )
"הגעתי אל ד״ר אלון אחרי חודשים לא קלים ועם כאבים חמורים בגלל פיסורה שלא הגיבה לטיפול המסורתי, בהמלצת פרקטולוג שאצלו טופלתי ושאינו מנתח עוד. דר׳ אלון ברגישותו הרבה הבין את סבלי ודאג לי לשיבוץ מהיר לניתוח. באווירה נעימה, בביטחון ובחיוך, ענה על שאלותי ונסך בי בטחון לקראת הניתוח. ממליצה מאד!"
קראו עליי עוד
נוירולוגיה
ד"ר ורד ליבנה
5.0
( 7 חוות דעת )
"לדר' ליבנה הגענו בהמלצת רופא המשפחה לאחר שהיה בהרצאה של דר' ליבנה לרופאים בקהילה. הרופאה הקדישה לי ולביתי (בת 18) את כל הזמן הנחוץ (כמעט שעה), בדקה את כל המסמכים שהבאנו עוד בזמן הביקור, הפנתה את ביתי לעוד בדיקה נוספת - מבחן MOXO (לא כלול בסל) ונתנה לנו את המייל הפרטי שנשלח לה את תוצאות הבדיקה בשביל שתפענח אותה. עוד אציין שבהמשך גם קיבלנו הקלות למבחן הפסיכומטרי. אני רוצה להודות לדר' ליבנה וממליץ עליה בחום."
קראו עליי עוד
נוירולוגיה
ד"ר שאול סטיר פסיכיאטר מומחה, נותן חוות דעת משפטית ונוירולוג מומחה.
קראו עליי עוד

המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

מאמרים בנושא נוירומה אקוסטית

אתם שואלים – הרופא עונה: מה שחשוב לדעת על נוירומה אקוסטית
אתם שואלים – הרופא עונה: מה שחשוב לדעת על נוירומה אקוסטית
פרופ' סרגיי ספקטור מאת: פרופ' סרגיי ספקטור 27/05/2020

מהי נוירומה אקוסטית, איך יודעים אם מדובר בגידול שפיר ולא ממאיר, האם קרינת הטלפונים הסלולאריים היא האשמה בהתפתחות הג... לכתבה המלאה

שאלות מתוך פורום ניתוחי אף

בניהולו של ד"ר יצחק דנו - דנו אסתטיקס
באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו