בזאפיבראט (נורליפ) Bezafibrate, Norlip

פורומים קרדיולוגיה וצנתור לב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תוצרות אקולב ותסחיף ריאות בןשישים 08/06/2020 20:29
 • כתוצאה מגילוי ב CTA ריאות תסחיפים סגמנטרים לעורקי ארבע אונות בריאות, קבעו שזה PE ובוצע אקו-לב ונכתב "המטרה: הערכת תפקוד חדר שמאל והערכת מסתמים". חדר שמאל: גודל תקין, התכווצות גלובלית תקינה, EF מוערך 65% , ללא היפרטרופיה, תפקוד דיאסטולי תקין בבדיקת TDI היחס E/Lateral E תקין ממצא זה אינו תומך בלחצי מילוי גבוהים בחדר שמאל, עליה תקינה. ימין: חדר תקין, עליה תקינה. מסתמים: מיטרלי-אי ספיקה טריויאלית, אאורטלי-מסתם תלת-עלי, טריקוספידלי-סיגנל TR קלוש ולכן לא ניתן לחשב לחץ ריאתי סיסטולי. אאורטה העולה לא מורחבת, קרום הלב-לא נראה נוזל פריקרדיאלי, מחיצות בין עליתית-לא נראה דלף בין עלייתי, וריד נבוב תחתון- IVC לא מורחב עם תמט נשימתי תקין. עד כאן. האם תקין? ומה זה אומר LVEF=65% ? ומה אומר "סיגנל קלוש ולא מחושב לחץ ריאתי", הרי זה חשוב למקרה של PE? מוזר שלא רואים שנבדק מסתם פולמונלי? האם לא היה צריך שמטרת הבדיקה תהיה דווקא בהערכה תפקוד הצד הימני כדי לוודא שאין עומס על הלב מול הריאות? האם נדרש עכשיו לעשות אקולב חוזר? חלק מהזמן גם מורגש דופק חזק בחזה וגם בצוואר.

 • + הוסף תגובה
תשובה ד"ר גבריאל גרינברג 09/06/2020 13:02
 • אקו לב בתסחיף ריאתי מיועד להערכת חדר ימין ולחץ ריאתי. אצלך תפקוד חדר ימין מתואר כתקין (תיאור האקו כולו תקין) ולחץ ריאתי לא ניתן למדידה מאחר ובאקו לא הצליחו להדגים דלף דרך מסתם ריאתי. לא בכולם ניתן להדגמה. להחלטת הרופא שלך האם צריך עוד בדיקה או שהבדיקה הנ"ל מספקת.

 • + הוסף תגובה
הבדיקה החוזרת בןשישים 10/07/2020 19:28
 • בן 60, לפני כחודש וחצי תסחיפים קטנים לריאות עקב DVT וכרגע בטיפול קסרלטו. יש לציין שנעשה לאחר הליכה מהירה של 10 דקות למכון ללא מנוחה לפני הבדיקה. תקציר מהתשובה של האקו-לב: RV-RA max systolic gradient 26 Estimated RA pressure 5 Estimated systolic PA pressure 31 תפקוד דיאסטולי: בתבנית זרימה מיטרלית גל A גבוה מגל E המעיד על הפרעה ברלקסציה של החדר השמאלי (דרגה 1) מסתם טריקוספידלי: אי ספיקה טריויאלית. בתוספת RAP , הלחץ הראתי הסיסטולי המוערך הינו סה"כ 31 ממ"כ EF מוערך 65% שאר הפרמטרים כתוב תקינים או טריויאלית מה אומר הכתוב על התפקוד דיאסטולי וגם על מסתם טריקוספידלי ? והאם הלחצים המוזכרים הם בתחום תקין?

 • + הוסף תגובה
פתרון לחנק לילי ועייפות מוקדמת בעת מאמץ ט 10/07/2020 16:09
 • שלום בן 36 גובה 193 משקל כ 105 קג לא מעשן עושה ספורט מעת לעת כמעט 5 שנים שאני חווה עייפות מוקדמת בעת מאמץ ביומיום כמו ספורט ופעמיים שלוש בממוצע בשבוע שאני חווה חנק לילי עד כשעה מרגע ההירדמות ולאחר מכן חוזר לישון רגיל עד הבוקר הייתי אצל כמה רופאים כמו גסטרו אאג אלרגיה ריאות לב ועשיתי כמה בדיקות שינה שחלקן יצאו תקינות סהכ התרשמתי שהכל תקין לכן בהיעדר פתרון נאלצתי לפנות לאחרונה למתקשרת שתנסה לסייע באיתור הבעיה ומציאת פתרון נ ב אני יודע שחלק מסוים מהאנשים לא מסמפט מיסטיקנים ואשמח שתדלגו בבקשה על כך שהזכרתי אותה וניגש לעיקר תודה אז נאמר שהחדר השמאלי קצת מכווץ ונחוץ טיפול תרופתי לתקופה של כחצי שנה כדי להרחיב אותו ואז זה אמור להסתדר אקג הולטר אקו במאמץ יצאו תקינים האם יש בדיקה נוספת שאפשר לעשות כדי לשלול

 • + הוסף תגובה
דופק חזק ולאחרונה מהיר במנוחה אחרי התעוררות משינה או אכילה מיטל 10/07/2020 07:22
 • שלום בת 38 סה״כ בריאה למעט תת פעילות בלוטת התריס (אשר מאוזנת כרגע). מזה חודשיים סובלת מדופק חזק במנוחה, אני נוטלת כדורים נגד התקפי חרדה אבל במקרה הזה זה פשוט לא התקף חרדה, הכדורים לא עוזרים. שמתי לב שזה קורה כשמתעוררת וגם אחרי האוכל בעודי יושבת. הדופק נהיה חזק ולאחרונה גם מהיר, עובר את ה-100. זה מאוד מטריד אותי ותוהה אם זה משהו חמור או קשור למה שאוכלת.

 • + הוסף תגובה
מיטל ד"ר גבריאל גרינברג 10/07/2020 10:56
 • בדר"כ עקב הפרעות קצב . לא חמור אך מטריד. יכול להיות מושרה ע"י קפאין וניקוטין. צריך לבדוק במה מדובר ובהתאם לממצאים לטפל.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!