דלג לתוכן

ניוון עמוד השדרה

Degenerative spine disease
המומחים של Infomed מסבירים:
מחלות ניווניות של חוליות עמוד השדרה מתאפיינות בשינויים ניווניים בדיסקים ובמיפרקי החוליות של עמוד השדרה הצווארי, הגבי והמותני, ובדרך כלל מופיעות מעל גיל 30. השינויים הניווניים מתבטאים בבלטי דיסק ניווניים, בהתפתחות אוסטיאופיטים (בליטות גרמיות), בהיצרות מוצאי העצבים ובפגיעה בסחוס המיפרקי בחוליות. שינויים אלו עלולים לגרום להיצרות תעלת השדרה, ללחץ על חוט השדרה או על שורשים בעקבות הדיסקים הבולטים, וכן לעיוות צורת המיפרקים.
התלונות הן על כאבים בצוואר, בגב העליון או בגב התחתון, או כאבים מוקרנים לגפיים. הממצאים בבדיקה הגופנית משקפים הגבלה בתנועות החלק הנגוע בעמוד השדרה, סימני גירוי שורשי ולעיתים סימנים של קיפוח עצבי.
האבחון נקבע באמצעות צילומי רנטגן, בבדיקת CT של עמוד השדרה או בבדיקת תהודה מגנטית.

ד"ר אורי גבעון
  • טיפולים ותרופות

    הטיפול הוא בעזרת תרופות נוגדות דלקת וכאבים, פיזיותרפיה, טיפולים חלופיים (אלטרנטיביים) ולעיתים נדרש ניתוח לכריתת דיסק בולט, לשחרור מוצא העצב ולקיבוע החוליות הפגועות. בשנים האחרונות פותחו דיסקים מלאכותיים המאפשרים להחליף דיסק נגוע במושתל המשמר את התנועה בקטע הנגוע של עמוד השדרה.

המומחים שלנו לנוירולוגיה

נוירולוגיה
ד"ר שאול סטיר פסיכיאטר מומחה, נותן חוות דעת משפטית ונוירולוג מומחה.
קראו עליי עוד
נוירולוגיה
ד"ר יאיר זלוטניק
4.9
( 39 חוות דעת )
"חוויה טובה מאוד"
קראו עליי עוד
נוירולוגיה
ד"ר ורד ליבנה
5.0
( 7 חוות דעת )
"לדר' ליבנה הגענו בהמלצת רופא המשפחה לאחר שהיה בהרצאה של דר' ליבנה לרופאים בקהילה. הרופאה הקדישה לי ולביתי (בת 18) את כל הזמן הנחוץ (כמעט שעה), בדקה את כל המסמכים שהבאנו עוד בזמן הביקור, הפנתה את ביתי לעוד בדיקה נוספת - מבחן MOXO (לא כלול בסל) ונתנה לנו את המייל הפרטי שנשלח לה את תוצאות הבדיקה בשביל שתפענח אותה. עוד אציין שבהמשך גם קיבלנו הקלות למבחן הפסיכומטרי. אני רוצה להודות לדר' ליבנה וממליץ עליה בחום."
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לנוירולוגיה>

המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו