החלפת מפרק הירך ( Hip replacement surgery ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום אורתופדיה


מטרת הניתוח

ניתוח החלפת מפרק ירך בשלמותו כולל ניתוח אשר מטרתו להחליף את קצות שתי העצמות הפגועות וזאת על מנת ליצור שני משטחי מפרק חדשים.הכנה

הרופאים משתמשים במרבית המקרים בהרדמה כללית בזמן ביצוע ניתוח החלפת מפרק ירך, מה שאומר שאתה תהיה מחוסר הכרה במשך כל מהלך הניתוח. 

אולם לעיתים הם נעזרים בהרדמה מקומית, אשר משמעותה כי לא תוכל לחוש את חלק מגופך המעורב בניתוח החלפת מפרק ירך, אתה תהיה רדום מעט אך תמצא בהכרה מלאה. זכות הבחירה בין שני ההליכים נמצאת בידי הרופא המנתח, ותלוי במצב בריאותך הכללי וגם במידה מסוימת בהעדפה האישית שלך.

הרופא המטפל בך יוכל להמליץ לך ליטול טיפול אנטיביוטי בטרם כניסתך לניתוח וגם לאחריו על מנת לצמצם את הסיכון להתפתחות דלקת. במידה ותזדקק לטיפול שיניים מורכב, ייתכן והרופא המטפל בך ימליץ לך לעבור אותו עוד בטרם כניסתך לניתוח. 

זיהומים נוטים להתפשט אל עבר מקומות אחרים בגוף, כגון מאזור הפה אל עבר המפרק המלאכותי ולגרום לסיבוכים חמורים.


הליך הניתוח

ניתוח החלפת מפרק ירך נועד להביא להחלפת הקצה העליון של עצם הירך בכדור העשוי מתכת, וציפוי מחדש של שקע מפרק הירך, הממוקם באגן הירכיים, עם קונכיית מתכת המצופה בשכבת פלסטיק.

ניתוח החלפת מפרק ירך כולל החלפת הסחוס הפגום עם מפרק חדש מחומר תחליפי בהליך של צעד – אחר – צעד.

הרופא המנתח יכול לחבר את המפרקים המלאכותיים לעצמות עם או ללא עזרת סוג של דבק:

מפרקים מודבקים מוצמדים אל העצמות הקיימות בעזרת סוג של דבק אשר מחבר את המפרק המלאכותי אל העצם הקיימת.

מפרקים אשר אינם מודבקים מחוברים על ידי ציפוי נקבובי אשר מתוכנן כך שהעצמות צומחות אל תוכו ומתאחדות עם המפרק המלאכותי.
מומחים


מאמרים לפי נושא החלפת מפרק הירך

מאמרים נוספים בתחום
מינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) אישר לאחרונה תרופה חדשה לטיפול בדלקת פרקים שגרונית. התרופה נקראת אדאלימומאב (adalimumab) והיא משווקת על-ידי חברת אבוט תחת השם Humira. אדאלימומאב מופקת ב...
דלקת פרקים ניוונית (osteoarthritis) היא מחלה שכיחה הגורמת לסבל רב. ביטוייה העיקריים של המחלה הם כאב בברכיים ובמפרקים גדולים אחרים. הטיפולים הקיימים במחלה אינם יעילים, ובדרך כלל מספקים מזור ל...

שאלות ותשובות לפי נושא החלפת מפרק הירך

בתחום
ההחלטה אם לטפל באופן ניתוחי בקרעים ב- ACL תלויה לא רק בפענוח בדיקת הדמיה כלשהי, אלא בראש ובראשונה בבדיקה גופנית, בהערכה של יציבות הברך, ובמצבו של המטופל, בכלל זה דרישותיו מהברך. הטיפול שניתן לאדם ...
ההחלטה אם לנתח שבר בעצם העקב היא מורכבת. לרוב נוטים המנתחים להמליץ על פתרון ניתוחי בשברים תוך-מפרקיים, אך עם כמה סייגים. מעורבות תוך-מפרקית אחורית לעומת קדמית היא שיקול משמעותי יותר בעד ניתוח, כמו...

פורומים פציעות ספורט

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קרע במינסקוס איציק 26/02/2020 14:19
 • שלום אני בן 34 לאחר ניתוח ארסטוקופיה בעקבות קרע ידית דלי בברך . לאחר 7 חודשים עשיתי שוב mri בעקבות כאבים ולהלן התשובה: לסיכום: קרע לונגיטודינלי בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי. טנדינופתיה פטלרית פרוקסימלית זעירה. מה עלי לעשות ? ניתוח?

 • + הוסף תגובה
קרע חוזר במניסקוס ד"ר נועם רשף 26/02/2020 17:40
 • שלום איציק. לא ברור מה בוצע בניתוח שלך ומדוע עשית MRI חוזר. אני מניח שבגלל כאבים. הייתי חוזר למנתח - לבדיקה פיזיקלית מסודרת והשוואה ל MRI . יכול להיות שהקרע החדש הוא שארית או הצטלקות לאחר הניתוח הקודם. הייתי בהחלט משקיע בפיזיותרפיה לפני ניתוח חוזר. יכול להיות שכדאי לקבל דעה נוספת לגבי הברך. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
מתיחה ברצועה ברך לנה 24/02/2020 14:07
 • שלום רב, בני ספורטאי, נפצע במהלך האימון, לאחר בדיקה אובחן כי מדובר במתיחה של הרצועה. בוצעה חבישה והוא ממשיך ללכת איתה עד היום. נאמר שתוך שבוע וחצי-10 ימים זה יעבור. לאחר מספר ימים, הוא כבר היה יכול לדרוך על הרגל. אולם, מאז חלף חודש, טווח התנועה השתפר אך עדיין יש כאבים והוא לא מסוגל לחזור לאימונים. הרופא אמר לחכות עוד, עד עכשיו לא עשינו בדיקות הדמייה (נעשה רק צילום ביום הראשון). האם צריך להתעקש על צילום? המלצה אחרת? מה אפשר לעשות כדי לזרז את החלמתו? תודה על תשובתך, לנה

 • + הוסף תגובה
מתיחה ברצועה בברך. ד"ר נועם רשף 25/02/2020 00:10
 • שלום לנה. לא ברור על איזו רצועה מדובר. בכל מקרה - אם ישנה פגיעה ויש קושי לחזור לתפקוד בדיקת MRI היא הבדיקה אותה צריך לבצע. עם ה MRI אני ממליץ לגשת לאורטופד מומחה לפגיעות ספורט או אורטופד ברך. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
בעיות גב תחתון חמורות קורל מלכה 22/02/2020 23:08
 • היי, אני בת 25.לפני 8 חודשים הייתי אצל מאמן אישי ולאחר תרגיל מסויים (בדקתי עם מומחים מתחום הכושר ונאמר לי שהתרגיל שעשיתי זה תרגיל מסוכן לגב התחתון וגם תרגיל שלא עושים אותו בכלל) הרגשתי דקירה חזקה בגב התחתון. מאז אני בבדיקות שלא נגמרות במטרה להבין מה קרה לי. עשיתי mri עמוד שדרה מותני וצווארי,emg ובדיקה שנקראת mep and sep(עוד לא קיבלתי תוצאות) לאורך כל ה8 חודשים אני סובלת מכאבים לא פוסקים בגב התחתון שמקרינים לי לרגליים, יש לי זרמים שמגיעים מהגב התחתון לרגליים וכן תחושות נימול ושיתוק.תחושות של דקירות חשמל לגב התחתון וכו׳. עד לפני חודש קיבלתי כמעט כל שבועיים זריקות סטרואידים אך הם כבר לא מועלים לי.לקחתי המון סוגים של משככי כאבים אך הם לא עוזרים לי לכאבים. בבדיקה של הemg יצא לי-״סימני נזק כרוני נוירוגני בשורש s1 משמאל״ 2 הMRI יצאו תקינים אך עשיתי אותם לפני 7 חודשים אולי משהו השתנה מאז? הכאב נעשה חמור מיום ליום וכן משפיע על אורח החיים שלי, כאבים בישיבה עמידה ושכיבה,אי יכולת להרים דברים כבדים או לגרור דברים. מציינת את מה שהנוירולוג רשם שלא נראה לי תקין לפני כשלושה ימים- פיקה מימין לא הופק משמאל הופק ירוד,צדוק לא הופקו,תחושת כאב ירודה באספקט חיצוני של כפות הרגליים לסג חיובי משמאל, תמונות מצב של כאבים רדיקולופתיים.אשמח לעזרה.

 • + הוסף תגובה
כאב חמור בגב התחתון ד"ר נועם רשף 23/02/2020 13:30
 • שלום קורל. התיאור שלך מאוד מאוד מכוון לפגיעה שורשית או מרכזית בעמש המתני. ממליץ על ביצוע MRI חוזר, אולי יחד עם אגן , והמשך טיפול אצל אורטופד המתמחה בפגיעות עמוד שדרה. במקביל - ממליץ טיפולי פיזיותרפיה ורפואה משלימה להקלת כאבים. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!