//

הסרת שיער בלייזר ( Laser Hair Removal ) 

ניתוחים נוספים: ניתוחים בתחום רפואה אסתטית

הסרת שיער בלייזר, הוא טיפול שמטרתו לטפל בצמיחה של שיער, על מנת למנוע גדילתו מחדש במקומות בגוף בהם הוא אינו רצוי, מסיבות אסתטיות, ולעיתים אף כטיפול בשיעור יתר.

נשים וגברים פונים בשנים האחרונות אל טיפולי הסרת שיער בלייזר, לצורך הסרת שיער ממקומות בולטים יותר או פחות בגופם: בית החזה, הגב, הרגליים, בית השחי, הפנים, המפשעה ועוד. 

טיפול הורדת שיער בלייזר, נועד למנוע צמיחה מחודשת של תאי מלנין המצויים בשכבות העור  ובזקיקי השערה. קרני הלייזר הפוגעות בתא המלנין, נספגות ומפרקות את זקיק השערה, כך שצמיחת שיער מחודשת באותו אזור שהוקרן מעוכבת או מופסקת.

גבר שוכב עובר טיפול הסרת שיער בלייזר בחזה

טיפולי לייזר להסרת שיער נקראים לעיתים אף הסרת שיער "לצמיתות", על אף שמונח זה אינו תמיד מדויק, והטיפול אינו מבטיח כי לאחר זמן לא יצמחו כלל שערות חדשות. מרבית הטיפולים עוזרים לדילול כמות השיער שצומח בצורה משמעותית.

מטרת הטיפול היא אסתטית, ולרוב הטיפול מקטין את הצורך בשימוש באמצעים אחרים להסרת שיער כגון טיפולי שעווה, גילוח וכו', אשר כרוכים בעלויות ובזמן למטופל.

כיום קיימות מספר שיטות להורדת שיער בלייזר וכמה מכשירים להסרת שיער שנועדו לפגוע בזקיק השערה ולמנוע צמיחה חוזרת, כגון שימוש במכשיר עם קרני אינפרא-אדום ועוד.


מתי מתבצע

טיפול לייזר להסרת שיעור מיועד לאנשים המעוניינים להפחית את צמיחת השיער באזורים מסוימים בגוף, אך לא ניתן להבטיח שהשיער לא ישוב לצמוח. עם זאת, ברוב המקרים כן יהיה דילול של צמיחת השער באזור.

את הטיפול אפשר להתחיל מגיל 18 או 3 שנים לאחר הופעת מחזור סדיר אצל נשים. גברים יכולים להתחיל את הטיפול להסרת השיער באזורי הגב, הכתפיים והעורך רק לאחר גיל 30.

הכנות לטיפול

לפני ביצוע טיפול הסרת שיער בלייזר יש צורך במפגש מקדים, בו רופא עור מתכנן עם המטופל את האזור המיועד לטיפול, על פי סוג העור, צבעו, צבע ועובי השערה, ורצון המטופל.

הרופא יברר כי אין אינדיקציות המונעות מן המטופל לעבור את טיפול הלייזר, כגון נטילת תרופות מסוימות (למשל תרופות לטיפול באקנה), גוון העור, גוון השערות, עובי השיער ועוד. לעיתים ישלח הרופא את המטופל לבדיקות דם לרמות הורמונים (טסטוסטרון, אסטרוגן או תפקודי תריס), על מנת לברר כי אין בעיה הורמונלית העומדת מאחורי השיעור או שיעור היתר.

לפני טיפול הסרת שיער בלייזר יש לגלח את השיער מהאזור הנבחר (חשוב להבהיר כי אין להסיר את השיער באמצעים אחרים כגון מריטה, שעווה, חוט או מכשיר חשמלי).

בזמן הטיפול

לקראת טיפול הסרת שיער בלייזר ניתן למרוח משחה על האזור הנבחר לצורך הרדמה מקומית של העור, בייחוד באזורים רגישים יותר, כגון בתי השחי, המפשעות, הפנים, הגב והחזה. משחה זו אף עוזרת לקרני הלייזר לחדור עמוק יותר אל תוך שכבות העור.

בהמשך, טכנאי מיוחד או רופא, מפעיל את מכשיר הלייזר על גבי העור באזור המבוקש. פגיעת קרני הלייזר בעור לרוב גורמת לאי נוחות מסוימת או אף לכאבים, למרות השימוש במשחה להרדמה מקומית. קרן הלייזר החודרת את תא השערה, פוגעת בתא המלנין, והחום המשתחרר גורם להרס הזקיק. 

טיפול הסרת שיער בלייזר נמשך אמנם מספר דקות עד חצי שעה, אך ישנו צורך במספר מפגשים חוזרים על מנת להעלים את מרבית השיער באזור. באזורים בעלי שער עבה יותר, יידרשו יותר טיפולים.

אחרי הטיפול

לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר המטופל משוחרר לביתו. יתכנו תופעות לוואי כמו רגישות עורית למשך מספר ימים לאחר הפעולה, הכוללת אדמומיות של העור, רגישות למגע, נפיחות למגע או רגישות לאור השמש. בשל כך, רצוי להימנע מחשיפה לשמש בימים שלאחר הטיפול, ללבוש בגדים מגנים ולהשתמש בקרם הגנה מקרינה. 

מספר ימים עד שלושה שבועות לאחר הטיפול צומחות שערות באזור הטיפול אשר לרוב נושרות באופן מידי.

על מנת לראות תוצאות משמעותיות יש צורך בחזרה על הפעולה מספר פעמים, זאת במידה ומבחינים בצמיחת שיער מלאה באזור הטיפול. החזרה על הטיפול היא תהליך שיכול לקחת זמן ממושך – שבועות עד חודשים.

סיכונים 

•צלקות – אופי החלמת הצלקת תלוי בעיקר בגנטיקה, ובמרכיבים נוספים על פני העור (למשל- ידוע כי קעקועים גורמים ליותר הצטלקות עקב הטיפול). אין דרך לצפות כיצד הצלקת תחלים, אך לרוב הן מטשטשות עם הזמן.

כוויות מקומיות.

•תופעות של היפו והיפר פיגמנטציה (הבהרה או התכהות של העור בהתאמה). בדרך כלל מדובר במצב זמני שחולף תוך מספר שבועות. לעיתים נדירות הסימנים אינם חולפים.

•הופעת שכבת עור נוקשה ויבשה (crusting, scabbing) באזור הטיפול, אשר חולפת תוך ימים ספורים.

•מי שאינו מתאים לטיפול, חשוף לסיכונים שבהסרת שיער בלייזר באופן מוגבר ולצמיחת שיער מוגברת באזור הטיפול.

על המטפל לתת הנחיות ברורות לגבי התסמינים שעלולים להופיע, ובכל מקרה של ספק יש לפנות לקבלת טיפול רפואי.

תוצאות הטיפול

מספר הטיפולים הדרושים והתדירות שלהם נקבעת על ידי המטפל, והתוצאות המתקבלות משתנות בהתאם לאזור הנבחר, לגוון העור, לגוון השיער, לעוביו של השיער ולתגובתו הטבעית של הגוף לטיפול. התוצאות המוצלחות ביותר מושגות באנשים בעלי עור בהיר ושיער כהה. אנשים בעלי שיער דקיק ובהיר לרוב אינם מתאמים לטיפול. כמו כן, הטיפול לא מבוצע על אנשים הסובלים מפסוריאזיס, אפילפסיה, בחלק ממקרי הסוכרת וממחלות מערכתיות נוספות.

מומחים


מאמרים לפי נושא הסרת שיער בלייזר

לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>> בעבר, כאשר היינו מדברים על הסרת שיער מהגוף, היינו מתכוונים לנשים אשר מסירות את שיערן מהרגליים, המפשעה, ידיים ומאזורים אחרים בגוף. בשנים האחר...
לייעוץ חינם בנושא הסרת שיער פנה למומחה שלנו >>> מדוע מתבצע טיפול הסרת שיער בלייזר? בעזרת הסוג הנכון של לייזר, או באמצעות טכנולוגיית IPL – הבזק אור מרוכז, ניתן לחמם במידה רבה שערו...

שאלות ותשובות לפי נושא הסרת שיער בלייזר

בתחום
כמות טיפולי הסרת שיער הנדרשים בכל אזור משתנה בהתאם לאזור עצמו, עובי השערה ומידת השיעור. למשל: לטיפול בשיעור בבית השחי יש צורך בכ- 4 טיפולים בממוצע, ברגליים יידרשו לרוב 3 טיפולים בממוצע, ואי...
ובכן, העניין נכון בחלקו. טיפולי הסרת שיער באמצעות לייזר אינם יעילים לכל המטופלים. מכיוון שקרן הלייזר נספגת בתאי המלנין הקולטים אותה, נדרש הבדל בין צבע העור לצבע השערה. ככל שהבדל זה הוא משמעותי יותר, ...

פורומים ניתוחי חזה קוסמטיים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טרנד הסרת שתלים נוי 14/07/2020 09:21
 • יש מין טרנד להסיר שתלים בימים אלה.. האם יש רקע בריאותי לעניין? מתלבטת אם להגדיל, בת 26. תודה

 • + הוסף תגובה
טרנד הסרת שתלים ד"ר שגית משולם-דרזון 14/07/2020 10:43
 • נוי יקרה, אני לא מאמינה בטרנדים😊 כל ניתוח צריך להתאים לאשה, לצרכיה ולמבנה גופה. הגדלת חזה עם שתלי סיליקון היא ניתוח בטוח עם שביעות רצון גבוהה כשנעשית כראוי. אני מציעה לך להגיע ליעוץ כירורג פלסטי ולקבל את כל המידע על ניתוח להגדלת חזה. לפרטים נוספים את מוזמנת להתקשר ל 0737367050 בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
צורת השדיים לאחר ניתוח חגית 29/06/2020 10:16
 • שלום ד"ר, עברתי ניתוח הגדלה, ואני לא מרוצה מהתוצאה הנראית. השג לא נראה טבעי, אם כי בגודל שרציתי. האם יש מה לעשות? אודה לתשובתך.

 • + הוסף תגובה
צורת השדיים לאחר הניתוח ד"ר שגית משולם-דרזון 29/06/2020 19:02
 • חגית יקרה, אי שביעות רצון מצורת השדיים לאחר ניתוח יכולה להיות נעוצה בסיבות הקשורות למבנה השד עצמו אותן לא ניתן לשנות או סיבות הקשורות לניתוח שעברת ואותן ניתן לשנות. כדי לתת לך תשובה שמתאימה לך עליך להפגש עם רופא. מציעה שראשית תנהלי שיחה עם הרופא שניתח אותך. את תמיד יכולה לפנות לחוות דעת נוספת. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
שדיים שונים בגודלם- ניתוח? שרי 09/06/2020 08:40
 • היי, שני השדיים שלי מאוד שונים בגודלם, האם זהו ניתוח מקובל, להשוות בינהם? מתלבטת אם לגשת לניתוח, למרות שמרוד מפריע לי העניין. מה דעתך? תודה

 • + הוסף תגובה
שדיים שונים בגודלם ד"ר שגית משולם-דרזון 09/06/2020 12:49
 • שרי יקרה, אסימטריה של השדיים הוא מצב מאד שכיח. יש היום שיטות שונות לטפל באסימטריה של החזה ולהגיע לתוצאות מאד טובות. אם הדבר מפריע לך פני להתייעצות באשר לאפשרויות שמתאימות למקרה האישי שלך. אחרי היעוץ תוכלי להחליט על סמך כל האינפורמציה שקיבלת אם תיקון האסימטריה נכון לך. Www.Dr-SagitMeshulam.com בהצלחה, שגית.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!