דלג לתוכן

ADHD הפרעות קשב וריכוז במבוגרים

Attention Deficit/Hyperactivity Disorders in adults
המומחים של Infomed מסבירים:

הפרעת קשב נחשבה בעבר בעיה שחולפת עד גיל ההתבגרות, אך כיום ידוע כי השכיחות של ההפרעה בקרב אנשים בני 18 ומעלה היא בין 4-7%. הערכות מצביעות על כך שכ-70% מהילדים הלוקים בהפרעה ימשיכו לסבול ממנה גם בשלבים מאוחרים יותר בחיים. 

בעיות קשב וריכוז הן דפוס של התנהגויות, שבדרך כלל מופיע בילדות, ולרוב מזוהה על ידי המורים או ההורים בשל התנהגויות כמו פעילות יתר, חוסר יכולת להישאר מרוכז לאורך זמן, התנהגות אימפולסיבית, וחוסר יכולת לבצע פעולה מסוימת לאורך זמן. אך בחלק מהמקרים בעיה לא מזוהה או מאובחנת עד שהאדם מגיע לבגרות. 

במבוגרים, תסמיני פעילות היתר עשויים לפחות, אך ההתמודדות עם האימפולסיביות, חוסר השקט וחוסר הקשב נמשכים. התסמינים הללו מקשים על הסובלים מהם בעבודה, בלימודים, ובקשרים עם אנשים אחרים, ולכן זה לא מפתיע כי אנשים אלו נוטים יותר לסבול מדיכאון, חרדה, רגשות נחיתות, שימוש לרעה בסמים ועוד.

  • ADHD הפרעות קשב וריכוז במבוגרים תסמינים

    התסמינים העיקריים שמשפיעים על חיי היומיום של אנשים בוגרים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז כוללים חוסר תשומת לב, התנהגות אימפולסיבית וחוסר שקט. רבים מהסובלים מ-ADHD לרוב אינם מודעים לכך שהם סובלים מהבעיה, הם רק שמים לב לכך שכל פעילות יומיומית בשבילם היא מאבק.

    תסמינים אלו כוללים – אימפולסיביות (שמתבטאת בחוסר סבלנות להמתין, בשינויים קיצוניים במצב הרוח ובהתפרצויות זעם), חוסר ארגון וקושי בקביעת סדר עדיפויות, תכנון זמן לקוי, קושי להתרכז במשימה, קושי בביצוע מספר משימות במקביל, פעילות יתר וחוסר שקט, תכנון לקוי, סף תסכול נמוך, תנודות תכופות במצב הרוח, קושי לסיים משימות, מזג חם וקושי בהתמודדות עם לחץ.

    רבים עשויים לסבול מאחד מהתסמינים, אך לא מכולם יחד, ובכדי להגיע לאבחנה של הפרעת קשב, על התסמינים להיות חמורים מספיק בכדי לפגוע בקשר עם אנשים אחרים או בפעילות בעבודה או בלימודים.

המומחים שלנו לפסיכותרפיה

נוירולוגיה
ד"ר יהודה ספקוטי
5.0
( 4 חוות דעת )
"דר ספקוטי מעבר למיקצועיות מרשימה. הינו אדם אנושי קשוב ואיכפתי. נסך בי בטחון ואמון. הלואי וכל הרופאים יהיו כמוהו."
קראו עליי עוד
יילוד וגינקולוגיה, רפואת נשים
ד"ר אביטל גלאובך רופאה מומחית ברפואה אסתטית , מומחית ברפואת נשים, פתולוגיה צוואר הרחם, פוריות
קראו עליי עוד
אורתופדיה עמוד שדרה
ד"ר שי מנחם מנתח גב ועמוד שדרה, מומחה בכירורגיה אורתופדית
קראו עליי עוד
לכל המומחים שלנו לפסיכותרפיה>

המומחים של Infomed ממליצים לקרוא:

מאמרים בנושא ADHD הפרעות קשב וריכוז במבוגרים

הכירו את התוכנה לאימון מוחי שתאמן את הקוגניציה והזיכרון שלכם
הכירו את התוכנה לאימון מוחי שתאמן את הקוגניציה והזיכרון שלכם
מערכת אינפומד מאת: מערכת אינפומד 04/01/2021
  • כתבה מכילה וידיאו
  • חסות

רובנו מתייחסים לירידה בזיכרון בגיל המבוגר כאל תהליך בלתי הפיך ובלתי נמנע. אבל האם ידעתם שלמוח שלנו יש יכולת להשתנות... לכתבה המלאה

באנר הצטרפות

רופא, אתה עדיין לא חלק מאינדקס המומחים שלנו?

שווה לך להצטרף!
youtube ערוץ הוידאו של
Infomed
הפייסבוק
שלנו
instagram האינסטגרם
שלנו